fbpx

Zastosowanie folii PPF

Przykłady zastosowań folii ochronnych

Folie ochronne PPF to dziś nie tylko branża motoryzacyjna. Zastosowań folii zabezpieczających stale przybywa a nowe potrzeby zachęcają producentów do eksperymentowania z coraz nowszymi rozwiązaniami. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze sposoby wykorzystywania folii PPF – jeżeli któreś rozwiązanie Cię zainteresowało i masz więcej pytań skontaktuj się z nami.

Motoryzacja

Najczęściej kojarząca się branża z foliami PPF. Najczęściej wykonywane usługi, zaraz obok zabezpieczania samochodów lub motocykli powłokami ceramicznymi.

Marine

Ze względu na wysoką wartość łodzi, jachtów czy skuterów wodnych ich właściciele coraz częściej decydują się na zabezpieczenia folią ochronną PPF swoich jednostek pływających.

Zabezpieczanie mebli

Folie PPF znajduje szerokie zastosowanie w branży meblowej, gdzie zabezpieczane są ekskluzywne stoły, blaty kuchenne, drzwi  oraz inne elementy wystroju wnętrz.

Sport

Folie ochronne PPF cieszą się coraz większą popularnością również wśród entuzjastów sportów, którzy chcą zabezpieczyć swój sprzęt przed niechcianymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Branża reklamowa

Jeżeli pracujesz w branży reklamowej i oklejasz już pojazdy lub wykonujesz zlecenia związane ze znakowaniem wnętrz to folia PPF jest doskonałym uzupełnieniem portfolio Twoich usług.

Zabezpieczanie elektroniki

Bezbarwna Folia ochronna PPF (Paint Protection Film) znajduje zastosowanie również w branży elektronicznej, gdzie stosuje się ją w celu ochrony ekranów urządzeń elektronicznych, takich jak telefony, tablety i komputery.

Motoryzacja

Niezależnie od tego, czy dotyczy to samochodu osobowego, SUVa czy autobusu aplikacja folii ochronnej PPF to obecnie najlepszy sposób ochrony pojazdów przed uszkodzeniami takimi jak zarysowania i odpryski czy akty wandalizmu. Przy okazji folie zabezpieczające nadają lakierowi szkilstość i głębię a jednocześnie ich właściwości samoregeneracyjne i hydrofobowe ułatwiają codzienną pielęgnacię i dbanie o nienaganny wygląd i zapewne z tych powodów cieszą się coraz większą popularnością.

Branża Marine

Zabezpieczenie skuterów wodnych, łodzi czy jachtów folią zabezpieczającą PPF niesie za siebie co najmniej kilka korzyści. Najważniejszą z nich jest realna ochrona jednostki przed uszkodzeniami mechanicznymi – łodzie są narażone na liczne czynniki mogące powodować zarysowania, odpryski i spękania jak chociażby uderzenia w skały i kamienie czy otarcia o gałęzie. Najważniejszym zadaniem folii PPF jest stworzenie ochronnej bariery która zaabsorbuje i rozproszy energię uderzenia, chroniąc powłokę lakieru.

Bardzo ważnym aspektem jest też łatwiejsze czyszczenie i konserwacja – folie ochronne tworzą gładką powierzchnię, która jest mniej narażona m.in. na:

  • osady i zanieczyszczenia wodne takie jak glony, wodorosty, muł czy inne, które mogą przyczepiać się do powierzchni łodzi, tworząc brudne plamy czy przebarwienia.
  • osady organiczne i ślady po organizmach morskich takich jak skorupy, osady zooplanktonu, śluz ryb czy pozostałości roślinne
  • osady mineralne soli morskiej

Dzięki temu łódź jest zdecydowanie łatwiejsza do czyszczenia i wymaga mniejszego nakładu pracy przy utrzymaniu czystości, co z kolei przekłada się na utrzymaniu jej atrakcyjnego wyglądu i stanu i jednocześnie zachowaniu wyższej wartości handlowej.

Zabezpieczanie mebli

Folia PPF (Paint Protection Film) to specjalna folia ochronna, która kojarzy się przede wszystkim z zabezpieczaniem pojazdów natomiast coraz częściej znajduje zastosowanie także w branży meblowej.

Doskonale chroni elementy, które są narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak stoły, blaty kuchenne, szafki i regały oraz drzwi i elementy szklane. Jako że folia PPF jest bardzo odporna na zarysowania, działanie wilgoci oraz promieniowanie UV coraz częściej jest wykorzystywana w branży meblowej co zwiększa trwałość i estetykę zabezpieczanych powierzchni. Jeżeli masz pytania dotyczące możliwości wykorzystania folii zabezpieczających PPF w branży meblowej skontaktuj się z nami.

Zabezpieczanie akcesoriów sportowych

Sprzęt sportowy jak np.: narty, rowery, deski snowboardowe czy nawet kije golfowe to nierzadko bardzo kosztowny sprzęt, którym użytkownicy chcą się cieszyć jak najdłużej. Nie dziwi więc coraz lepiej zauważalna tendencja do zabezpieczania ich foliami ochronnymi PPF. Folia PPF (Paint Protection Film) coraz częściej znajduje zastosowanie również z w branży sportowej, zwłaszcza w dziedzinach związanych z ekstremalnymi sportami, takimi jak kolarstwo górskie, snowboard czy narciarstwo freeride. W tych dyscyplinach sportowych sprzęt, tak jak i w branży motoryzacyjnej, narażony jest na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, odpryski, a nawet pęknięcia. Stosowanie folii PPF pozwala na ochronę przed tego typu uszkodzeniami, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo zawodników.

Branża reklamowa

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Sit risus elit elit semper phasellus. Varius elit eu amet arcu eget est. Viverra gravida dictum purus vitae cursus scelerisque sed massa. Netus nulla placerat leo tellus malesuada massa venenatis risus. Malesuada lacus nulla vestibulum vel quam sed non. Malesuada nam fames elit fringilla. Libero id morbi hendrerit mi. Volutpat est massa integer faucibus leo. Arcu adipiscing malesuada in vitae aliquam risus dictumst ullamcorper. Risus pellentesque luctus ut duis elementum habitant turpis congue. Ornare diam velit cursus id tincidunt. Urna vel porttitor id massa mi.

Zabezpieczanie elektroniki

Folia PPF (Paint Protection Film) znajduje zastosowanie również w branży elektronicznej, gdzie stosuje się ją w celu ochrony ekranów urządzeń elektronicznych takich jak telewizory, laptopy, smartfony czy tablety.

Stosowanie folii PPF na ekranach urządzeń elektronicznych pozwala na zwiększenie trwałości i estetyki tych urządzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku drogiej i wysokiej jakości elektroniki. Folia PPF jest łatwa w montażu i demontażu, co pozwala na łatwą wymianę folii przy zachowaniu pełnej ochrony ekranu urządzenia.

Warto również dodać, że folia PPF może być stosowana na inne elementy urządzeń elektronicznych, takie jak obudowy, pokrywy czy klawiatury, co zapewnia im ochronę przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Skorzystaj z formularza

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z zabezpieczaniem pojazdów wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24 godzin i odpowiemy na wszystkie pytania.

    Nasi partnerzy

    Zastanawiasz się nad zabezpieczeniem swojego pojazdu? Potrzebujesz wyceny i fachowej porady? A może po prostu chcesz bez zobowiązań porozmawiać o możliwościach i aktualnej ofercie? W takim razie sugerujemy kontakt z najbliższym Autoryzowanym Aplikatorem CarbonQ – nasi Partnerzy z chęcią pomogą i doradzą najlepsze rozwiązanie.

    Scroll to Top